Ohlášky

FARNÍ OHLÁŠKY – 19. března 2023 – 4. neděle postní

1. Dnes se koná sbírka na potřeby Centra pro rodinu v naší diecézi.

2. Dnes, v neděli budou v 17:15 Gorzkie żale, v pátek v 17:15 bude ve farním kostele křížová cesta polsky a v neděli 26.3. v 17: 00 bude křížová cesta česky.

3. V pondělí 20.3. bude Slavnost sv. Josefa. Mše sv. ve farním kostele budou v 7:10 a v 18:00 česky, v 9:00 ve farním kostele polsky. Ten den bude mít Charita Jablunkov v 9:00 mši svatou v kostele sv. Josefa u Alžbětinek. V Bukovci bude mše sv. v 17:00.

4. V pátek večer v 17:00 bude v Písku Vigilie Slavnosti Zvěstování Páně. V sobotu 25. března bude Slavnost Zvěstování Páně ve Farním kostele a mše sv. budou v 7:10 polsky, 9:00 česky. V Bukovci mše svatá v 7:30. V ten den je pouť na Turzovku.

5. Farnost Mosty u Jablunkova nabízí v sobotu 25.3. pouť do Kysuckého Nového Města na novou křížovou cestu v přírodě, odjezd bude v 11:30. Nabízí 12 volných míst, hlaste se v sakristii.

6. Připomínáme, že v sobotu 25.3. při mši sv. v 18:00 hodin začínají čtyřdenní rekolekce, které povede o. Syrach Janicki OFM. Využijte této příležitosti k duchovní obnově. Program na každý den je na plakátě.

7. Blíží se 25. březen, slavnost Zvěstování Páně, Den modliteb za úctu k počatému životu a za nenarozené děti. Když dopustíme, že matka může zabít své vlastní dítě, jak můžeme po jiných lidech chtít, aby se nezabíjeli navzájem? – to jsou slova sv. Matky Terezy. Můžeme udělat něco proto, aby se nenarozené děti mohly narodit? Ano! Chceme vás všechny pozvat k duchovní adopci, to znamená k modlitbě za konkrétní dítě ohrožené potratem a za jeho rodiče. Stanete se tak duchovními rodiči dítěte, které sice nemusíte osobně znát, ale zná ho náš nebeský Otec. Co to obnáší a k čemu se tak zavazujeme? To se dozvíte na letáčcích u vchodu do kostela, které si můžete vzít. Je na nich také modlitba, kterou se na začátku zavazujeme k duchovní adopci a každodenní modlitba za počaté dítě a jeho rodiče.

Proč je vhodné začít právě 25. března? Protože duchovní adopce trvá devět měsíců a čas narození našeho adoptovaného dítěte tak připadne na 25. prosince, kdy si připomínáme narození Pána Ježíše.

8. V noci na neděli 26.3. se mění čas ze zimního na letní.

9. Tento týden jsme pohřbili:

Jan Szkandera, 71 let, Jablunkov

Jiří Kantor, 80 let, Milíkov

Benedikt Moskala, 78 let, Hrčava

Ludvík Szotkowski, 61 let, Milíkov.

 

Všechny děti zveme ke sbírání oveček. Sešitky dostanete v hodinách náboženství nebo na dětských mších svatých.
Soutěž je určena především pro děti na prvním stupni ZŠ. Nicméně mohou se účastnit i mladší nebo starší děti.
Pravidal jsou jednoduchá: Za každou mši sv. nebo pobožnost (křížová cesta, májová, růženec adorace….) dítě v sákristii dostane do sešitku razítko s ovečkou!!!
Tento rok novinka!!!!!
Zveme rodiny k putování po kapličkách v naší farnosti.
Na první straně sešitku naleznete 9 kolonek pro razítko do kapličky.
U vybraných kapliček děti dostanou SPECIÁLNÍ razítko (razítka jsou schována u kapliček).
Informaci týkající se místa kapliček, zajímavostí týkající se kapliček a především video s odtajněním úkrytu razítka naleznete na:


 

přihláška zde:http://www.farnost-jablunkov.cz/wp-content/uploads/2023/02/Zgloszyni.pdf 

19 thoughts on “Ohlášky

 1. Neúplné ohlášky napsal:

  Dobrý den,chci Vás upozornit,že vebové stránky pořád nejsou aktualizované,p.farář je pořád Janusz Kiwak.Také nejsou úplné ohlášky,chybí informace v jakém jazyce je sobotní bohoslužba s nedělní plaností.Děkuji Vám za doplněění.

 2. Neúplné ohlášky napsal:

  Děkuji Vám,už je vše v pořádku.

 3. Zapytanie i prośba napsal:

  Szczęść Boże,
  mam pytanie: o której godzinie w poniedziałek będzie on-line transmisja Ojca Symplicjusza?

  Uprzejmie proszę, jeśli jest możliwe podczas transmitowanych Mszy świętych podawać przed śpiewem ustnie numer śpiewanej pieśni. Co prawda jest naświetlenie, ale w komputerze nie można go odczytać, ponieważ poszczególne cyfry zlane są w jednolite światło.
  Jeżeli uczestniczę naprz. w czeskiej Mszy świętej, to pieśni nie znam i nie mogę jej znaleźć.

  Dziękuję za odpowiedź i za właściwe zrozumienie mojej prośby.

  1. Aniela napsal:

   Mi bardzo pomaga aplikacja „Chwalmy Pana“ ściągnięta na smartphone, to aktualna książeczka „Chwalmy Pana“, tam wpiszę słowo, które usłyszę podczas pieśni i zaraz wyświetlą się wszystkie nazwy pieśni i modlitwy, w których jest dane słowo lub wpiszę połączenie dwu słów – wtedy wybór się zacieśnia i wyświetli się już tylko jedna właściwa pieśń.
   Pozdrawiam

 4. JV napsal:

  Pochválený buď Ježiš Kristus.
  Pozdravujem Vás zo severného Slovenska – Orava.
  Veľmi pekný duchovný zážitok.
  Pán Boh zaplať

 5. Vzkaz napsal:

  Děkujeme za všechno.

 6. Poděkování napsal:

  Děkuji za možnost přenosu mší svatých a májových pobožností z vašeho krásného kostela. Věřím, že nejen já, ale i ostatní přítomní čerpají do dalších dnů sílu a povzbuzení z úst vašich výborných kazatelů. Také písničky vaší scholy jsou pohlazením po duši….
  Ještě jednou ze srdce děkuji.
  Pán vám žehnej

 7. Sucitime napsal:

  Chvala Kristu,, milujem Jablunkovsko,často navstevujem aj vaše kostoly, sv. omše.
  Sme velmi smutne, že Vas postihla neprijemna vec a nutne opatrenia….my po prazdnu_ prvopiatkova Hrčava,,,, turistky simpatizantky*

 8. Dotaz napsal:

  Pochválen buď Ježíš Kristus, prosím mám dotaz každoročně na narození Nejsvětější Panny Marie 8. 9. byla mše v Bukovci, letos nebude? Už ten den se neslaví? Děkuji za odpo .

  1. admin napsal:

   Mše svatá bylo u této příležitosti už v pondělí 7. 9. Bohužel, se tato informace neohlásila.

 9. Chvala Kristu , chtěla bych se zeptat proč se právě v této době nevysílá živě.

 10. Posílám pozdrav a díky. napsal:

  Děkuji za dnešní ranní mši svatou.
  Pravidelně zpívám u nás na kůru. Mše svaté bez zpěvu jsou smutné. Dnes jsem si s paní zazpívala dvojhlasně. Díky.

 11. Chvala Kristu napsal:

  Moc děkuji otci Grzegorzowi za povzbuzující kázáni. At Vám Bůh žehná.

 12. Dotaz napsal:

  Pochválen buď Ježíš Kristus, prosím mám dotaz, zda uvedená zpráva červeným písmem, že ,, Od čtvrtka 3. 12. 2020 může být ve farním kostele na bohoslužbách 160 lidí,, není mylná.
  Jinak se všude udává povolený počet na bohoslužbách 30 osob. děkuji za odpověď.

  1. admin napsal:

   Od dnešního dne, tj. 18.1. je dovoleno 20% sedících míst v kostele, což odpovídá 110 místům.

 13. Info napsal:

  Chvála Kristu chci se zeptat proč ohlášky které visí u kostela nejsou také na vašich stránkách nemůžu se dopátrat jestli je v Bukovci dnes 8.12 mše svatá

  1. admin napsal:

   Ohlášky jsou na webových stránkách. V mobilním prohlížeči je najdete v událostech, jelikož aplikace nefunguje tak, jakby měla.

 14. Jana napsal:

  Dobry den,
  Vcera odpoledne (27.3.) probehla v Jablunkovskem kostele zajimava prednaska otce M. Kozaka – diky za ni! Bohuzel se asi po hodine prenos prerusil. Bude mozne tuto prednasku shlednout ze zaznamu? Sleduji ze zahranici.
  Diky za odpoved a organizaci zajimavych poucnych prednasek!

  1. admin napsal:

   Celé video můžete shlédnout v archívu, nebo na tomto odkazu: https://www.youtube.com/watch?v=1y5gRPUNZX8

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

MENU