Ohlášky

Farní ohlášky – Květná – Pašijová neděle – 5.4.2020

Stále trvá nouzový stav. Proto všechny bohoslužby a obřady se budou konat bez účasti lidu. Všechno bude možno sledovat a duchovně se spojovat v modlitbě prostřednictvím internetu.

Dnes, 5.4.2020, je KVĚTNÁ – PAŠIJOVÁ NEDĚLE – památka slavného vjezdu Ježíše Krista do Jeruzaléma. Začíná           SVATÝ TÝDEN. Dnes v 17.30 hod. bude pobožnost Křížové cesty z farního kostela a ve 20.00 hod. obvyklá pobožnost.

Drazí bratři a sestry, většina z Vás neměla příležitost před svátky přistoupit ke svátosti smíření.  Proto Vám nabízíme kající pobožnost, která může pomoci vzbudit dokonalou lítost. Pobožnost se uskuteční  v úterý 7.4.,  ve 20.00 hod.

Od ZELENÉHO ČTVRTKU začíná Velikonoční Triduum. Je to den ustanovení Eucharistie a svátosti kněžství.  Slavná mše sv. Večeře Páně je v 18.00 hod.

Na VELKÝ PÁTEK je přísný půst. V tento den bude v 7.00 hod. ráno přenášená pobožnost Křížové cesty z farního kostela. Velkopáteční obřady začnou v 18.00 hod. V tento den také začne novéna k Božímu Milosrdenství, kterou bude možné se modlit pouze individuálně doma.

Na BÍLOU SOBOTU – křesťané setrvávají v modlitbě až do večerní liturgie, která bude začínat v 19.00 hod., Jelikož svěcení pokrmů není umožněno v kostele, doporučuje se, aby modlitbu vykonala hlava rodiny. Modlitba je uvedena na stránkách farnosti.

Příští neděle, 12.4., SLAVNOST ZMRTVÝCHVSTÁNÍ PÁNĚ – BOŽÍ HOD VELIKONOČNÍ.

  1. KDU-ČSL ruší pouť, která byla plánovaná na 2.5.2020.
  2. Na četné dotazy některých farníků sděluji, že první svaté Přijímání se neuskuteční v květnu Nový termín bude zavčas stanoven podle vývoje situace.

 

Žehnací modlitba pro požehnání pokrmů:

Požehnaný jsi, Hospodine, náš Bože,
Ty všechno naplňuješ svým požehnáním;
Shlédni na nás, když dnes o slavnosti zmrtvýchvstání tvého Syna
děkujeme za tvé dary,
které mají sloužit k uchování našeho pozemského života,
a uč nás přijímat je z Tvých rukou tak,
aby všechno směřovalo k Tvé oslavě.
Skrze Krista, našeho Pána.

Amen.

 

2 thoughts on “Ohlášky

  1. Neúplné ohlášky napsal:

    Dobrý den,chci Vás upozornit,že vebové stránky pořád nejsou aktualizované,p.farář je pořád Janusz Kiwak.Také nejsou úplné ohlášky,chybí informace v jakém jazyce je sobotní bohoslužba s nedělní plaností.Děkuji Vám za doplněění.

  2. Neúplné ohlášky napsal:

    Děkuji Vám,už je vše v pořádku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

MENU