Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 19 marca 2023 – 4. niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby Centrum Rodziny w naszej diecezji.

2. Dziś w niedzielę o godz. 17: 15 będą kościele parafialnym Gorzkie żale, w piątek o godz. 17:15 w odbędzie się Droga Krzyżowa w języku polskim, a w niedzielę 26 marca o godz. 17:00 Droga Krzyżowa w języku czeskim.

3. W poniedziałek 20.3. przypada Uroczystość św. Józefa. Msze św. w kościele parafialnym będą o godz. 7:10 i 18:00 w języku czeskim, a o godz. 9:00 w języku polskim. W tym dniu Caritas Jabłonków będzie miał mszę św. o godz. 9:00 w kościele św. Józefa przy klasztorze elżbietanek. W Bukowcu będzie msza św. o godz. 17:00.

4. W piątek wieczorem o godz. 17:00 odbędzie się w Piosku czuwanie w wigilię Uroczystości Zwiastowania Pańskiego.

W sobotę 25 marca w Święto Zwiastowania Pańskiego msze św. będą w kościele parafialnym o godz. 7:10 po polsku, o 9:00 po czesku. W Bukowcu msza św. o godz. 7:30. W tym dniu odbywa się pielgrzymka na Turzówkę.

W sobotę 25 marca parafia Mosty koło Jabłonkowa zaprasza na pielgrzymkę do Kysuckiego Novego Miasta na nową drogę krzyżową pod gołym niebem, wyjazd będzie o 11:30. Jest 12 wolnych miejsc, prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.

6. Przypominamy, że w sobotę 25 marca na mszy św. o godz. 18:00 rozpoczną się czterodniowe rekolekcje, które poprowadzi o. Syrach Janicki OFM. Prosimy o skorzystanie z tej okazji do odnowy duchowej. Program na każdy dzień znajduje się na plakacie.

7. Zbliża się 25 marca, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Modlitw o Szacunek dla Życia Poczętego i za Dzieci Nienarodzona. Jeśli pozwalamy matce zabijać własne dziecko, jak możemy prosić innych ludzi, by nie zabijali się nawzajem? – to słowa świętej Matki Teresy. Czy możemy zrobić coś, aby nienarodzone dzieci mogły się urodzić? Tak!!! Chcemy zaprosić Was wszystkich do duchowej adopcji, czyli do modlitwy za konkretne dziecko zagrożone aborcją i za jego rodziców. W ten sposób staniecie się duchowymi rodzicami dziecka, którego może nie znacie osobiście, ale które zna nasz Ojciec Niebieski.

Z czym to się wiąże i do czego się zobowiązujemy? Można się tego dowiedzieć z ulotek, które można zabrać sobie przy wejściu do kościoła. Jest na nich również modlitwa za poczęte dzieci i ich rodziców, którą zobowiązujemy się do duchowej adopcji na początku oraz codzienna modlitwa za dziecko poczęte i jego rodziców.

Dlaczego zaleca się rozpoczęcie 25 marca? Ponieważ adopcja duchowa trwa dziewięć miesięcy, czas narodzin naszego adoptowanego dziecka będzie więc przypadał na 25 grudnia, kiedy to obchodzimy pamiątkę narodzin Pana Jezusa.

 

8. W nocy z niedzieli na poniedziałek, 26 marca, następuje zmiana czasu z zimowego na letni.

9. W tym tygodniu pożegnaliśmy:

Jana Szkanderę, 71 lat, z Jabłonkowa

Jerzego Kantora, 80 lat, z Milikowa

Benedikta Moskala, 78 lat, z Hyrczawej

Ludvíka Szotkowskiego, 61 lat, z Milikowa.

 

Všechny děti zveme ke sbírání oveček. Sešitky dostanete v hodinách náboženství nebo na dětských mších svatých.
Soutěž je určena především pro děti na prvním stupni ZŠ. Nicméně mohou se účastnit i mladší nebo starší děti.
Pravidal jsou jednoduchá: Za každou mši sv. nebo pobožnost (křížová cesta, májová, růženec adorace….) dítě v sákristii dostane do sešitku razítko s ovečkou!!!
Tento rok novinka!!!!!
Zveme rodiny k putování po kapličkách v naší farnosti.
Na první straně sešitku naleznete 9 kolonek pro razítko do kapličky.
U vybraných kapliček děti dostanou SPECIÁLNÍ razítko (razítka jsou schována u kapliček).
Informaci týkající se místa kapliček, zajímavostí týkající se kapliček a především video s odtajněním úkrytu razítka naleznete na:


 

přihláška zde:http://www.farnost-jablunkov.cz/wp-content/uploads/2023/02/Zgloszyni.pdf 

19 thoughts on “Ogłoszenia parafialne

 1. Neúplné ohlášky pisze:

  Dobrý den,chci Vás upozornit,že vebové stránky pořád nejsou aktualizované,p.farář je pořád Janusz Kiwak.Také nejsou úplné ohlášky,chybí informace v jakém jazyce je sobotní bohoslužba s nedělní plaností.Děkuji Vám za doplněění.

 2. Neúplné ohlášky pisze:

  Děkuji Vám,už je vše v pořádku.

 3. Zapytanie i prośba pisze:

  Szczęść Boże,
  mam pytanie: o której godzinie w poniedziałek będzie on-line transmisja Ojca Symplicjusza?

  Uprzejmie proszę, jeśli jest możliwe podczas transmitowanych Mszy świętych podawać przed śpiewem ustnie numer śpiewanej pieśni. Co prawda jest naświetlenie, ale w komputerze nie można go odczytać, ponieważ poszczególne cyfry zlane są w jednolite światło.
  Jeżeli uczestniczę naprz. w czeskiej Mszy świętej, to pieśni nie znam i nie mogę jej znaleźć.

  Dziękuję za odpowiedź i za właściwe zrozumienie mojej prośby.

  1. Aniela pisze:

   Mi bardzo pomaga aplikacja „Chwalmy Pana” ściągnięta na smartphone, to aktualna książeczka „Chwalmy Pana”, tam wpiszę słowo, które usłyszę podczas pieśni i zaraz wyświetlą się wszystkie nazwy pieśni i modlitwy, w których jest dane słowo lub wpiszę połączenie dwu słów – wtedy wybór się zacieśnia i wyświetli się już tylko jedna właściwa pieśń.
   Pozdrawiam

 4. JV pisze:

  Pochválený buď Ježiš Kristus.
  Pozdravujem Vás zo severného Slovenska – Orava.
  Veľmi pekný duchovný zážitok.
  Pán Boh zaplať

 5. Vzkaz pisze:

  Děkujeme za všechno.

 6. Poděkování pisze:

  Děkuji za možnost přenosu mší svatých a májových pobožností z vašeho krásného kostela. Věřím, že nejen já, ale i ostatní přítomní čerpají do dalších dnů sílu a povzbuzení z úst vašich výborných kazatelů. Také písničky vaší scholy jsou pohlazením po duši….
  Ještě jednou ze srdce děkuji.
  Pán vám žehnej

 7. Sucitime pisze:

  Chvala Kristu,, milujem Jablunkovsko,často navstevujem aj vaše kostoly, sv. omše.
  Sme velmi smutne, že Vas postihla neprijemna vec a nutne opatrenia….my po prazdnu_ prvopiatkova Hrčava,,,, turistky simpatizantky*

 8. Dotaz pisze:

  Pochválen buď Ježíš Kristus, prosím mám dotaz každoročně na narození Nejsvětější Panny Marie 8. 9. byla mše v Bukovci, letos nebude? Už ten den se neslaví? Děkuji za odpo .

  1. admin pisze:

   Mše svatá bylo u této příležitosti už v pondělí 7. 9. Bohužel, se tato informace neohlásila.

 9. Chvala Kristu , chtěla bych se zeptat proč se právě v této době nevysílá živě.

 10. Posílám pozdrav a díky. pisze:

  Děkuji za dnešní ranní mši svatou.
  Pravidelně zpívám u nás na kůru. Mše svaté bez zpěvu jsou smutné. Dnes jsem si s paní zazpívala dvojhlasně. Díky.

 11. Chvala Kristu pisze:

  Moc děkuji otci Grzegorzowi za povzbuzující kázáni. At Vám Bůh žehná.

 12. Dotaz pisze:

  Pochválen buď Ježíš Kristus, prosím mám dotaz, zda uvedená zpráva červeným písmem, že ,, Od čtvrtka 3. 12. 2020 může být ve farním kostele na bohoslužbách 160 lidí,, není mylná.
  Jinak se všude udává povolený počet na bohoslužbách 30 osob. děkuji za odpověď.

  1. admin pisze:

   Od dnešního dne, tj. 18.1. je dovoleno 20% sedících míst v kostele, což odpovídá 110 místům.

 13. Info pisze:

  Chvála Kristu chci se zeptat proč ohlášky které visí u kostela nejsou také na vašich stránkách nemůžu se dopátrat jestli je v Bukovci dnes 8.12 mše svatá

  1. admin pisze:

   Ohlášky jsou na webových stránkách. V mobilním prohlížeči je najdete v událostech, jelikož aplikace nefunguje tak, jakby měla.

 14. Jana pisze:

  Dobry den,
  Vcera odpoledne (27.3.) probehla v Jablunkovskem kostele zajimava prednaska otce M. Kozaka – diky za ni! Bohuzel se asi po hodine prenos prerusil. Bude mozne tuto prednasku shlednout ze zaznamu? Sleduji ze zahranici.
  Diky za odpoved a organizaci zajimavych poucnych prednasek!

  1. admin pisze:

   Celé video můžete shlédnout v archívu, nebo na tomto odkazu: https://www.youtube.com/watch?v=1y5gRPUNZX8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

MENU