Fotoreportáž z poutě do Švýcarska

Poutně-poznávací zájezd do Švýcarska a Itálie 30.7.-6.08.2023

V nedělních odpoledních hodinách, jsme opět po roce, odjeli na tradiční autobusovou pouť. Tentokrát jsme zamířili směr Švýcarsko a Itálie. Vyjeli jsme z Jablunkova směr Humpolec, kde na nás čekal náš průvodce p. Zdeněk Vondráček z cestovní kanceláře CK Voma. Náš program jsme začali v pondělí příjezdem do Tiefencastelu, kde jsme jeli Bernina Expressem do Svatého Mořice.  A tam při procházce kolem jezera jsme se seznámili i s historií města. Samozřejmě nechyběla ani návštěva místního kostela sv. Karla Boromejského. Potom už pozemní lanovkou na Muottas Muragl (2453 m). Tam jsme mohli obdivovat nádherný výhled na Engandinskou jezerní oblast.

Úterý jsme trávili u Lago Maggiore. Nejdříve nás čekala plavba na ostrov Isola Bella, s prohlídkou paláce a překrásných zahrad kolem. Potom jsme odjeli do Locarna, kde v poutním místě Madonna del Sasso byla naše první mše svatá.

Ve středu po ranní mši sv. v místním kostele jsme vyjeli lanovkou na San Salvatore, kde se nám naskytl panoramatický výhled na Lugáno a okolí. Nechyběla ani návštěva Lugána a místní čokoládovny Alprose.

Čtvrtek byl poutním dnem, s návštěvou kostela Madonna della Corona, postaveného na skalním výběžku ve výšce 774 m.n.m., proto se také někdy uvádí jako „Kostel zavěšený mezi nebem a zemí“. Na tomto krásném místě jsme měli také možnost mít mši sv.

Páteční den jsme jeli do Pietralby, místa zjevení Panny Marie a tam byla také sloužena mše sv. Poté už nás čekala nejvyšší hora Dolomit Marmolada, kde jsme vyjeli lanovkou do výšky 3265 m.n.m.

 

Sobota byla náš poslední den a jelikož nám počasí nepřálo, tak po mši sv. v místním kostelíku, jsme jeli místo horského programu do měst Brixen a Wattens – muzeum Swarovski. Poté už následovala bezpečná jízda a klidný návrat domů v brzkých ranních hodinách.

Děkujeme o. Januszowi a průvodci p. Zdeňku Vondráčkovi z CK Voma za skvělý doprovod celou naší poutí.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

MENU