Francie a Španělsko 2021

Poutní, poznávací cesta přátel P. Janusze Kiwaka a CK Voma tentokrát do
FRANCIE A ŠPANĚLSKA

 

AKTUÁLNÍ INFORMACE 

PŘÍJÍMÁME NOVÉ PŘIHLÁŠKY NA POUŤ DO FRANCIE
hlásit se můžete na tel. 739 183 509 p. Z. Byrtusové nebo na email: zuzana.tomasova01@seznam.cz

 

Poutní cesta: Nevers-Le Puy-Lourdes

Poznávací cesta: Pyreneje –  Po stopách Tour de France, Atlantický oceán – Biarritz, San Sebastian a Středozemní moře – Narbonne Plage – Francozská riviéra.

 

Termín zájezdu: 15.7. – 24.7.2021 ( čt – so )

 1.den: Odjezd z Jablunkova v odpoledních hodinách. Cesta Německem do Francie.

  1. den: Poutní program. Odpoledne navštívíme významné poutní místo Francie – Nevers. Mše svatá v klášterním kostele, kde jsou uloženy ve skleněné rakvi ostatky Sv. Bernadety Soubirous. Nocleh v hotelu Premier Classe v oblasti St. Etienne bez stravování.
  2. den: Poutní program. Ráno odjezd do Francouzského středohoří do Le Puy-En-Valley– nejpozoruhodnější město Francie v krásné přírodě hor vulkanického původu se skvostnou architekturou. Katedrála Notre-Dame-De-France a kostel St. Michel, který stojí na lávové skále – je krásnou stavbou na špičatém kopci, ke kterému vede 265 schodů. Mše svatá v tomto poutním místě. V poledne se vydáme do Lourdes přes most Viaduc de Millau z roku 2004, který je nejvyšší v Evropě (245m) a dlouhý (2460 m). Večer příjezd do Lourdes na ubytování do hotelu E´Toile na 5 nocí. Večeře.
  3. den: Poznávací program. Po snídani odjezd k Atlantickému oceánu do letoviska evropské smetánky Biarritz. Jedná se o kouzelné letovisko na pobřeží s písečnými plážemi i skalními útesy. Možnost pěkného koupání či posezení v místních restauracích a hospůdkách nejen nad skvělými rybími pokrmy. Večeře. Večerní světelný průvod. Nocleh v Lourdes. Tento den není plánovaná mše svatá. Možno využít individuální mši v kapli Zejevení.
  4. den: Snídaně. Nedělní poutní program. Prohlídka Lourdes ve spojení se Sv. Bernadetou a s místními kostely. Mezinárodní mše svatá koncelebrovaná v podzemní bazilice se všemi přítomnými poutníky. Po ní následuje křížová cesta. Odpoledne individuální program. V 17.00 hod. eucharistický průvod. Večeře a večerní průvod s rozžatými svícemi. Nocleh v Lourdes.
  5. den: Poznávací program. Mše svatá (v kostele proti hotelu). Snídaně. Návštěva horského střediska Gavarnie a výlet k nejznámějšímu ledovcovému karu Cirque De Gavernie, z jehož strmé karové stěny pokryté v nejvyšší části ledovci padají vodopády, z nichž nejvyšší překonává výšku 422 metrů. Jedná se o skutečný klenot přírody – pohodlná vycházka na tři hodiny. Pokračujeme v okouzlující přírodě Pyrenejí, které skrývají množství ojedinělých přírodních scenerií. Výjezd busem na Col Du Tourmalet – po stopách Tour De France. Pokračujeme lanovkou na nejnavštěvovanější Pyrenejský vrchol Pic du Midi de Bigorre (2872 m). Na vrcholu je světoznámá observatoř a kruhový rozhled na hory. Tenhle výlet patří k největším zážitkům. Večeře a večerní průvod s rozžatými svícemi. Nocleh v Lourdes.
  6. den: Poznávací program. Snídaně. Výlet do Španělska ke králi baskických letovisek, kterým je San SebastianMonte Urgull s obří sochou Ježíše Krista a úžasným panoramatickým výhledem na oceán a město. Koupání z pláže La Concha – nejopěvovanější pláž zlatého písku. Cesta do Lurd na hotel s večeří. Večerní světelný průvod (tento den není plánovaná mše, možno využít individuální mši svatou v kapli Zjevení).
  7. den: Závěrečná mše svatá v Lourdes v kapli Zjevení. Snídaně. Odjezd ke Středozemnímu moři na odpolední koupání v oblasti Narbonne-Plage. Odpoledne odjezd na ubytování do velmi obyčejného hotelu (jedná se o jednoduchý hotel sloužící pouze na přespání ,dá se předpokládat , že to bude F1) v oblasti Francouzské riviéry bez jídla.
  8. den: Ráno v 7:00 odjezd z hotelu do Antibes, které leží na Francouzské riviéře. Návštěva mořského světa Marinland s kolosálním představením cvičených kosatek, delfínů, lachtanů. Součástí parku je největší vodní park na Azurovém pobřeží. Ti, kteří by program nechtěli mohou strávit devítihodinovou přestávku na pláži u moře. Večer odjedeme. Cesta domů Francií, Itálií a Rakouskem.
  9. den: Příjezd do Jablunkova v pozdních odpoledních hodinách.

Cena: 14 200 Kč

Cena obsahuje: autobusovou dopravu, 2x nocleh ve Francii ve dvou – třílůžkových pokojích bez stravování,5x ubytování v Lourdes v hotelu dvou- třílůžkové pokoje s kontinentální snídaní ( croissant a bageta) a servírovanou večeří (polévka, hlavní jídlo, dezert), průvodcovský a kněžský doprovod, komplexní pojištění.

Doporučená výměna na vstupy cca 60 Euro + cca 28 Euro na vstup do Marinelandu. Ostatní výměna na vlastní útratu záleží na každém jedinci.

__________________________________________________________________________

Všechny přihlášky, dotazy a změny hlaste Zuzaně Byrtusové, tel.: 739 183 509,
email: zuzana.tomasova01@seznam.cz

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

MENU