Fotoreportaż z pielgrzymki do Włoch 2022

 

Poutní, poznávací zájezd spojený s odpočinkem u moře

Itálie – na Gargáno – Apulie – a na Palmovou riviéru !

Termín: 24. 07. – 01. 08. 2022 (neděle – pondělí)

Poutní program:  Vatikán, Řím, Pietralcina, San Giovanni Rotondo, Monte St. Angelo.

Poznávací program: Vatikán a Řím, Alberobello, Ostuni, Matera.

Odpočinek u moře: Vieste včetně lodního výletu, Manfredonia, Polignano a Mare, Porto Recanati.

 Program:

1.den: Odjezd z Jablunkova ve 12,00 hod., tranzit Rakouskem do Itálie. Na cestu se vydalo 37 poutníků z Jablunkova, 3 poutníci z Vřesiny a 11 poutníků od Brna a okolí.

2.den:  Ráno příjezd do Říma s následujícím programem: Vatikánský stát – prohlídka baziliky Svatého Petra s náhrobkem papeže Sv. Jana Pavla II. Následuje prohlídka Říma: Andělský hrad, Pantheon, fontána Di Trevi, exteriér Kolosea, bazilika St. Maria Maggiore a celkovou prohlídku Říma zakončíme modlitbou v bazilice Svatých Janů v Lateránu.  Nocleh v hotelu jižně od Říma.

3.den: Snídaně. Cesta na jih Itálie do rodiště Svatého Pátera Pia do Pietralciny. Mše svatá a prohlídka míst spojených s životem tohoto světce v Pietralcině. Odpoledne se vydáme do oblasti Gargána a to do San Giovanni Rotonda (SGR), kde se ubytujeme v hotelu na pět nocí s polopenzí. Z tohoto místa uskutečníme naše výlety. Večeře a duchovní program v SGR. Nocleh.

4.den: Po snídani mše svatá a křížová cesta v jednom z nejaktuálnějších poutních míst tedy v SGR, které je spojené se svatým dílem Sv. Pátera Pia. Prohlídka kláštera a prohlídka nové baziliky s kryptou, kde jsou vyzdviženy ostatky Sv. P. Pia je samozřejmostí. Odpoledne se osvěžíme na blízké pláži v letovisku Manfredonia.  Večeře a večerní duchovní program v SGR. Nocleh.

5.den: Mše svatá. Snídaně. Celodenní výlet na nejkrásnější místa jihu Itálie v Apulii. Navštívíme pohádkové město Alberobello s více než 1400 bílých kónických staveb, které připomínají domky pohádkových šmoulů.  Město je na seznamu UNESCO. Krátký přejezd do Ostuni, tedy do bílého města a zároveň jednoho z nejkrásnějších v Itálii, které leží uprostřed olivových hájů s výhledem na moře.  Obchůdky a kavárny v kamenných uličkách, to je Ostuni. V podpadku italské boty v Polignanu a Mare nás zláká nádherné moře pro které je místo tak oblíbené.  Proto i my budeme nějaký čas lenošit na místní oblázkové pláži s mořskými vlnami. Návrat do SGR, večeře a nocleh.

6.den:  Snídaně. Návštěva skalního poutního kostela v nitru země Monte St. Angelo, kde bude sloužena mše svatá. Větší část dne strávíme na Gargánu v letovisku Vieste. Samotné městečko a jeho okolí díky souhře barev přírody a architektury je pastvou pro oči. Abychom si toto místo užili co nejvíce zvolíme lodní výlet na cca 3 hodiny podél pobřeží. Po návratu využijeme nabídku tohoto letoviska – koupání, procházky, obchůdky atd. Večeře. Duchovní program v SGR, nocleh.

7.den: Snídaně a po ní odjedeme do dalšího místa UNESCA v Apulii a tím je Matera. Jedná se o výjimečná jeskynní obydlí s kamennými domy a kostely, které jsou vytesány ve skalách a na útesech. Toto město se stalo místem pro natáčení biblických filmů a to především v místě středověké katedrály.  Na toto město si necháme dostatek času, protože si ho zaslouží. Návrat do SGR, večeře a nocleh.

8.den: Mše svatá. Po snídani a naložení zavazadel se k moři Porto Recanati, kde si užijeme devět hodin pobytu u moře, a také v restauracích, kavárnách apod.  Pozdní večerní odjezd do ČR.
9.den: Návrat v odpoledních hodinách do nástupních míst.

Děkujeme Zdeňkovi a Martě Vondráčkovi a jejich cestovce CK Voma a také otci Januszowi za duchovní doprovod!!! 

 

skladba převzata z youtube.com (https://www.youtube.com/watch?v=8wolLx5VCMo)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

MENU