Letecká pouť – ZRUŠENA

Letecká pouť – ZRUŠENA

time 6:00

11.9.2023

Z DŮVODŮ MALÉHO POČTU ZÁJEMCŮ SE POUŤ RUŠÍ!!!
Letecká pouť do Černé Hory a Albánie 

8 dnů 

organizuje farnost Vřesina u Hlučína a cestovní kancelář Vervinci Travel

program:

DEN 1. – TIRANA

Sraz účastníků na letišti ve Vídni, odbavení zavazadel v 10.45 hod. a odlet do Tirany ve 12.45. Přílet do Tirany v 14.15, vyzvednutí zavazadel a transfer do hlavního města Albánie – Tirany. Uvidíme zde – katolickou katedrálu sv. Svatého Pavla, místo související s přítomností rodiny svaté Matky Terezy z Kalkaty v Tiraně, náměstí Skanderbeg, pyramidy (dříve muzeum E. Hodhy), prezidentský a kongresový palác, mešitu Ethem Bey a Dům opery. Přejezd do hotelu v Durres, večeře a nocleh.

DEN 2. – BERAT – VINNÝ BAR COBO

Snídaně, přejezd do Beratu – město světového kulturního dědictví UNESCO, starého přibližně 2500 let, které je jedním z nejstarších a nejzajímavějších měst v Albánii. Albánci ho také často nazývají „Město tisíce oken“. Při procházce uličkami starého města uvidíme m.j. staré historické domy, pevnost Kalaja Berati a návštěva muzea ikon Onurfi. Na zpáteční cestě navštívíme vinařství Cobo, kde ochutnáme to nejlepší albánské víno. Večeře a nocleh.

DEN 3. – KRUJE – LAC – SKADRA

Snídani, přejezd do Kruja – „albánský Krakov“, původní albánské stavby a starý bazar nám umožní přesun do minulosti. Procházka po městě, při které uvidíme hrad Skanderbe, mešitu a nejstarší bazar v zemi s největším výběrem suvenýrů v Albánii. Poté přejezd do Lac, kde se nachází nejznámější svatostánek – centrum albánského katolicismu – kostel sv. Antonína. Na závěr návštěva Skadaru, města na Skadarském jezeře, bývalého hlavního města Albánie – skutečně orientální město, nesmírně zajímavé jak z hlediska architektury (krajina plná mešit a minaretů), tak kultury. Uvidíme mimo jiné: katolickou katedrálu sv. Svatého Štěpana, ruiny středověké pevnosti Rozafa, mešitu a historické domy. Přejezd na hotel v Ulcinji na večeři a nocleh.

DEN 4. – BUDVA – SVETI STEFAN – STARY BAR – ULCINJ

Snídaně. Návštěva Budvy, nejznámější přímořské letovisko Černé Hory. Procházka středověkým starým městem obklopeným prstencem obranných zdí. Navštívíme nejvýznamnější památky: katedrálu sv. Jana a zbytky antických staveb a kaplí.

Přejezd ke Starému baru. Na cestě: Sveti Stefan, malebné městečko ležící na poloostrově, jedno z nejfotogeničtějších míst na pobřeží Černé Hory. Z vyhlídkové plošiny uvidíme tento slavný ostrovní hotel, pro turisty nepřístupný. Ve Starém baru procházka po historické části nejvýznamnějšího černohorského přístavu, ležícího na horském svahu stranou od moře: městská brána, kostel sv. Kateřiny, ruiny katedrály sv. Jiří a turecký akvadukt umístěný mimo městské hradby, uvidíme i Starý olivovník, který je podle výzkumů starý více než 2000 let. Mnohými uznáván jako nejstarší svého druhu v Evropě a jeden z nejstarších na světě. Transfer do hotelu, večeře a nocleh

DEN 5. – ODPOČINEK U JADRANU

Po snídaní celodenní odpočinek u Jaderského moře. Návrat do hotelu na večeři a nocleh.

DEN 6. – PERAST – KOTOR

Snídaně a projížďka podél Boka Kotorska, největšího a nejhlubšího fjordu v jižní Evropě (krásná vyhlídková trasa). Nejprve návštěva Perastu – krásné rybářské osady v Boce Kotorské. Plavba na nedaleký ostrůvek Gospa od Skrpjela, kde navštívíme – kostel Panny Marie na skále. Dále Kotor, nazývaný „Dubrovník v miniatuře“, opevněné město, které má krásné staré město, zapsané na seznamu UNESCO. Procházka půvabnými, úzkými a křivolakými uličkami – obytné budovy ze 14. / 17. století a katolická katedrála sv. Trifona, patrona města. Nádherné panorama města a zálivu lze obdivovat z pevnosti sv. Jana, který se nachází na kopci. Transfer do hotelu v Podgorici na večeři a nocleh.

DEN 7. – OSTROGSKÝ MONASTIR – SKADER JEZERO

Po snídani přejezd k návštěvě kláštera Ostrog – krásně položený klášter, zčásti vytesaný ve skalách, a zároveň největší pravoslavný chrám na Balkáně. Součástí klášterního komplexu je dolní kostel Uvedení Matky Boží do chrámu a horní kostel sv. přejít. Poté se vydáme ke Skadarskému jezeru, největšímu na Balkánském poloostrově, ležícím na hranici Albánie a Černé Hory. Značnou část černohorské části jezera pokrývá národní park, s četnými ostrovy, z nichž na některých se zachovaly historické kláštery. Na programu je plavba lodí po jezeře a volný čas ve Virpazaru. Nocleh v hotelu v Podgorici, večeře a nocleh.

DEN 8. – CETYNIA

Snídaně a přejezd do Cetinje – bývalého hlavního města Černé Hory, kde během procházky uvidíme palác krále Nikoly, klášter Narození Matky Boží z 15. století a budovy bývalých ambasád.

Po prohlídce transfer na letiště Podgorica, odbavení zavazadel v 13.00 hod., zpáteční let z Podgorice v 15.00, přílet do Vídně v 16.20, konec pouti.

TERMÍN: 11. 9. – 18. 9. 2023

cena pro skupinu:

30 – 30 osob: 24 950 Kč

35 – 40 osob: 23 950 Kč

41 a více osob: 23 550 Kč

V ceně:

 • Letenky s letištními poplatky a poplatky za zavazadlo 23 kg + 8 kg
 • Transfery pohodlným klimatizovaným autokarem dle programu
 • Ubytování: 7 nocí v ***/**** hotelech, dvou a třílůžkových pokojích
 • Stravování: 7 snídaní, 7 večeří
 • Péče a turistické informace průvodce
 • Cestovní pojištění „Uniqa“: s možností chronických onemocnění v ceně do 10 000 EUR, úrazové pojištění do 2 000 EUR, cestovní zavazadla do 200 EUR. Platí podmínky pojištění Uniqa „Kontinenty“.
 • V ceně je zahrnut povinný příspěvek do Garančního fondu cestovního ruchu a Fondu turistické asistence ve výši 20 PLN na účastníka.

Cena nezahrnuje:

 • vstupenky do navštívených zařízení, poplatky pro místní průvodce, sady audioprůvodců, poplatky za MHD nebo vstupné do měst, klimatické a městské poplatky, plavba po jezeře Skadar apod. (k tomuto účelu je potřeba mít cca 160 EUR/os.);
 • nápoje k večeři,
 • přejezd Jablunkov – Letiště Vídeň – Jablunkov
 • pojištění rizika storno nákladů, na vyžádání možnost pojištění storno nákladů za příplatek (5 % z ceny zájezdu); možnost připojištění je třeba nahlásit nejpozději do 5 dnů po zaplacení zálohy.

poznámky:

 • Záloha 2800 Kč za celou skupinu
 • doklad nutný k odjezdu: cestovní pas nebo občanský průkaz
 • pokoj k dispozici na vyžádání. 1 osoba za příplatek 6900 Kč

program je rámcový a může se během cesty změnit

 

PŘIHLAŠOVAT SE MŮŽETE:

 • V ZÁKRISTIÍ FARNÍHO KOSTELA VE VŘESINĚ
 • telefonicky paní Zuzaně Byrtusové: tel. 739 183 509
 • nebo na email: zuzana.byrtusova01@gmail.com 

MENU