MINISTRANTI, SCHOLY, SBORY

Představujeme:                MINISTRANTI JABLUNKOV

Čemu se věnujeme:
Společenství ministrantů je společenství služebníků Pána Ježíše, jak prozrazuje už název ministrant (latinské ministrare totiž znamená sloužit). Ministranti slouží především u oltáře při mši svaté a pomáhají knězi i při udílení jiných svátostí a svátostin (křest, svatba, pohřeb…).  Důležitou součástí ministrantské služby je společné setkávání, při kterém ministranti budují společenství, prohlubují své liturgické znalosti a vztah k Pánu Ježíši Kristu. A v neposlední řadě zažíváme taky hromadu srandy.

Kdy se scházíme:
Ministrantské schůzky se konají nepravidelně ve středu, v 16:30, ve farním kostele. Pár dní před                                              každou schůzkou rozesíláme rodičům smsky o jejím konání.

Jiné sdělení:
Chceš být ministrantem? Neváhej nás kontaktovat.

David Byrtus, David Stonawski, Šimon Mucha
mail: davebyrtus@seznam.cz

Představujeme:                MINISTRANCI OD SIOSTRZICZEK

Čemu se věnujeme:
Jsme společenství ministrantů bez věkového omezení. Svoji službu prokazujeme Pánu Bohu,                                                   vzájemně se podporujeme, tvoříme kolektiv, který usiluje o vlastní a vzájemný duchovní rozvoj.

Kdy se scházíme:
Na každé mši svaté v kostele u Sester Alžbětinek (kostel sv. Josefa v Jablunkově). Dále organizujeme 3krát do roka „víkendovky“ kde se všichni sejdeme, trávíme společný čas při hrách a modlitbách. V létě jezdíme na týdenní tábor. V zimě hrajeme každý týden fotbal, v 16:00  v tělocvičně Jablunkovské české základní školy.

Jiné sdělení:
U nás je vítán každý, kdo touží po službě Bohu a chce se stát součástí výborného kolektivu.

Maximilian Szotkowski
mail: max.1szot@gmail.com

Představujeme:                POLSKA SCHOLA PARAFIALNA JABŁONKÓW

Čemu se věnujeme:
Jsme polsky zpívající skupina. Můžete nás slyšet na patečních (18:00) a nedělních (7:10) mších,  a při různých svátcích. Naším úkolem je zkrášlovat mše svaté naším zpěvem, ale také tvoříme zázemí a kamarádskou oporu pro všechny naše členy.

Kdy se scházíme:
Scházíme se každý pátek v garáži jablunkovské fary v 16.30 a půl hodiny před mši sv., na které zpíváme.

Jiné sdělení:
Naše skupina se skládá z dívek většinou školního věku. Na pátečních zkouškách se učíme nové  písně, technice zpěvu, hrajeme hry, povídáme si a modlíme se.  Každoročně jezdíme na prázdniny  se scholou, pořádáme víkendovky a budujeme dobrý kolektiv!

Agata Waszutová
tel.: +420725844179
mail: waszutovaagata@gmail.com

Představujeme:                SCHOLA BUKOVEC

Čemu se věnujeme:

Jsme schola filiálního kostela v Bukovci. Vytváříme otevřené společenství (žádné věkové ani jiné omezení), které zpívá pro slávu našeho Pána!

Kdy se scházíme:
Scházíme se ve zkušebně, která se nachází nad zákristií ve filiálním kostele v Bukovci každou  neděli v 10 h., pondělí a čtvrtek 17,30 v letním období a v 16,30 v zimním. Před svátky nebo jinými událostmi se scházíme častěji.

Jiné sdělení:
Pokud rád zpíváš a chtěl bys zpěvem sloužit Pánu, tak je schola v Bukovci přesně pro Tebe! Určitě se neboj a přidej se k nám 🙂

Představujeme:                SCHOLA PRZYKLASZTORNA JABŁÓNKOW

Čemu se věnujeme:
Jsme polsky zpívající schola a působíme v kostele sv. Josefa v Jablunkově. Naši scholu tvoří skupina dívek od předškolního věku až po vysokoškolačky. Na setkáních trénujeme zpěv a hru na hudební nástroje, učíme se nové písně a každou neděli, a při příležitosti jiných svátku zpíváme na mších svatých.

Kdy se scházíme:
Salka (dveře vedle garáží kláštera) u Domova sv. Alžběty v Jablunkově.
Mała schola: čtvrtek 16:15 – 17:00 (předškolní věk – 1. třída)

Shola: pátek 16:00 – 17:00
 Všechny se pak scházíme každou neděli před mší svatou v 8:15.

Jiné sdělení:
Každoročně jezdíme na letní tábory, pořádáme společné víkendy, účastníme se tříkrálové sbírky a budujeme přátelský kolektiv 🙂

Hlavní vedoucí:
Markéta Lipowská
tel.:  725 495 265
e-mail: marketa.lipowska.work@gmail.com

Vedoucí Małej scholi:
Izabela Jachnicka
tel.: 604148328
e-mail: izajachnicka@gmail.com

Představujeme:                ČESKÝ CHRÁMOVÝ SBOR

Čemu se věnujeme:
Věnujeme se především chrámovému zpěvu. Do našeho společenství může přijít kdokoli, kdo chce velebit Boha a potěšit církev písněmi upravenými pro smíšené sbory. Zpíváme na kůru kostela při významných příležitostech, například o Vánocích, Velikonocích, o Slavnosti Božího Těla a podobně. Naše dveře jsou otevřeny všem, komu byl dán do vínku hudební sluch a dobrý hlas. Nemusíte znát názvy not ani žádnou hudební teorii. Stačí jen sebrat odvahu a nabídnout          to, co nám bylo dáno do vínku a rozmnožit tak Pánovy hřivny.

Scházíme se každé pondělí vždy v 18 hodin ve farní garáži na Jablunkovské faře

Jiné sdělení:
U nás zapomenete na všechny starosti, protože se věnujeme zpěvu, a ten povznáší duši.

Jolana Rucká
mail: jolaruc@seznam.cz