Pouť do Švýcarska

 Jablunkovská farní pouť do Švýcarska  s návštěvou rodiště sv. otce Benedikta XVI v Německém Altöttingu.

Cesta mimořádnou alpskou krajinou s duchovním doprovodem kněze .

Einsideln – Luzern- Jungfraujoch – Bern – Pilátus – Rýnské vodopády – květinový ostrov Mainau – Altötting.

Zájezd průvodcovským slovem a organizačně doprovází Z. Vondráčkovi.

ZÁVĚREČNÉ POKYNY PŘED ODJEZDEM 

závěrečné pokyny – prosíme, aby každý poutník měl neustále u sebe v autobuse pro jednodušší organizaci poutě.

Termín:  22.7. -29.7.2019 ( bus Sax Karel + Filip Miroslav), Z+M Vondráčkovi

               31.7. – 7.8.2019 ( bus Tredos Třebíč – Šantrůček Pavel + 1) Z. Vondráček

Program poutního zájezdu:

1. den: Odjezd z Jablunkova  v 17,00 hod. (autobus bude přistaven na autobusové nádraží v 16,45 hod.) Před odjezdem bude v 16.00 hod. Mše sv.. BP Schell – Mc Donalds Velké Meziříčí nástup řidičů a průvodců ve 20,30 h. – prosíme, aby kněz po příjezdu na BP vyhlásil 20 minut přestávku.

2.den: Ranní mše svatá (9.00) v největším švýcarském mariánském poutním místě Einsideln. Po mší svaté prohlídka překrásného interiéru barokního kostela s klášterem. Dále pojedeme po břehu luzernského jezera se zastávkou v malém městečku Vitznau s krátkou procházkou u jezera. Odpoledne návštěva jednoho z nejzajímavějších měst Švýcarska, kterým je Luzern (kapličkový most, Jezuitský kostel, Lví památník). Nezapomeneme v tomto městě na osobní volno v uličkách města a u jezera. Ubytování ve velice příjemném rodinném hotelu Löwen v Escholzmatt , který je velice pěknou a klidnou alpskou vesnicí s možností soukromých procházek ( prezentace na webu). Nocleh č. 1., večeře v 19,00 hod.

3.den: Snídaně formou švédského stolu v 06,45 h. – 07,30 h. odjezd autobusu v 07,45 h.!. Čeká nás jeden z nejlepších možných výletů ve Švýcarsku, kterým je výjezd zubačkou z Lauterbrunnenu na Kleine Scheidegg a dále po přestupu další zubačkou vyjedeme severní stěnou Eigru do nejvýše položeného nádraží v Evropě Jungfraujoch ( 3454m). Krásné výhledy na Jungfrau, Eigr, Mönch a ledovec Aletschgletscher. V tomto místě si užijeme fotografování , ledovcovou jeskyníi a pod. Cestu zpět uskutečníme zubačkou do Grindelwaldu. Na závěr dne krátké zastavení ve vyhlášeném horském městečku Interlaken. Návrat na ubytování. Nocleh č. 2. (Tento den do programu není zařazena mše svatá). Večeře v 19,30 hod. Poznámka předpokládáme, že jízdenka na vlak bude stát po velké slevě 115,–CHF/osobu.

4.den: Mše svatá v kostele, který se nachází přímo vedle hotelu Löwen 07,30 h. – 08,15 h. Snídaně v 08,30 h. – 09,15 h. Odjezd busu v 09,30 h. Následuje prohlídka hlavního města Švýcarska-Bern ( přírodní rezervace živých medvědů u řeky Ary, cesta loubím města k orloji a spolkovému, vládnímu domu). Nezapomeneme na průčelí místní katedrály a také na volno s možností dokoupení potravin pro další cestování. Zdarma exkurze na výrobu sušenek Kambly, které jsou známé v mnoha zemích světa. Zdarma budete mít možnost ochutnávat z cca 25 druhů v množství co hrdlo ráčí. Nocleh č. 3. Večeře v 19,00 hod.

5. den: Snídaně v 07,15 h. – 08,00 hod. Odjezd busu v 08,15 h.! Tento den uskutečníme další mimořádný alpský den a to tak, že vyjedeme zubačkou z Alpnachstadu na Pilatus ( 2132m) s krásnými výhledy na Alpy, Luzern a jezero (předpokládaná cena 60 – 70,–CHF/osobu). Zde je také nová vyhlídková terasa a obchod. Pohodlnou lanovkou se dostaneme zpět k autobusu. Odpoledne přejedeme pod Andělskou horu do městečka Engelberg, které se nachází pod ledovcem Titlisu. V místním překrásném Benediktýnském klášteře prožijeme mši svatou v 16,00 – 16,45 hod.. Nocleh č. 4. Večeře v 19,00 hod.

6.den: Mše svatá v místním kostelíku v 07,00 – 07,45 hod. Snídaně 07,50 h. – 08,45 h. Odjezd autobusu po nakládce zavazadel v 09,00 h. Navštívíme unikátní evropské vodopády na řece Rýn vstupné cca 4,,–CHF/osobu ( procházka kolem několika kaskád vodopádu). Poté se projdeme po květinovém ostrově Mainau, který se nachází na jezeře Bodensse (předpokládané vstupné 20,–EUR/osobu). Odjezd do Bavorska na nocleh č. 5. Večeři si každý zabezpečí sám.

7.den: Snídaně v 07,30 – 08,30 hod. Odjezd poutníků v 08,45 h. Navštívíme poutní město Altötting v nádherné oblasti Bavorských Alp, které je spojeno s mariánskou úctou. Panně Marii se ukloníme v Gnadenkapelle (milostná kaple zázračného obrazu), kde se nachází dřevěná soška Madony. Altötting dnešních dnů je pulzujícím poutním centrem spojeným s místy, kde papež Benedikt XVI strávil své dětství a mládí. Je zařazován mezi tak významná poutní místa Evropy jako jsou Lurdy, Fatima, Loreto, Czestochová, Mariazell. Nevynecháme upozornění na rodný dům papeže na místním náměstí. V tomto místě bude sloužena závěrečná mše svatá ve 12,00 h- Otcem Januszem pro poutníky. Cesta domů Německem a Rakouskem.

8.den: Příjezd do Jablunkova bude upřesněn dle časové náročnosti sedmého dne a možnosti řidičů.

Počet snídaní: 5 x – švédský stůl

Počet večeří: 4x ve Švýcarsku – servírovaná většinou polévka, hlavní jídlo, desert. Nápoje nejsou v ceně večeří (0,5 l piva cca 5,–CHF). Je možné v místním malém městě poblíž hotelu dokoupení si pečiva. Na větší potravinový nákup bude vytvořen prostor a to 4. den v Bernu.

Důležité upozornění: je nutné, aby každý z Vás sledoval počasí a podle něj se vybavil především na 3. a 5. programový den v horách. V každém případě mějte na tento den sportovní oblečení (šusťáková bunda – větrovka je nutností). Obuv pohodlná, sportovní né specializovaná. Rovněž nutností je pláštěnka, přikrývka hlavy a opalovací krém.

Výměna ŠVÝCARSKÝCH FRANKŮ A EUR na vstupy vyplývá z programu. Další výměna záleží na každém jednotlivci.

Na co nezapomenout: pas nebo občanský průkaz, také kartičku od své zdravotní pojišťovny v ČR, brýle, léky, pláštěnka je lepší než deštník.

Pojištění: pojištění léčebných výloh (součástí ceny zájezdu – mají všichni přihlášení) – kartičky od pojištění získáte v autobuse od průvodce.

Radost z cestování a požehnanou pouť Vám přeje Farní úřad v Jablunkově a CK VOMA Třebíč.

 

Program poutního zájezdu: 

1.den: Odjezd z Jablunkova po mši svaté v cca 16.00 hod. BP Velké Meziříčí nástup průvodců. Cesta přes Německo, Rakousko do Švýcarska.

2.den: Ranní mše svatá (9.00) v největším švýcarském  mariánském poutním místě Einsideln. Po mší svaté prohlídka překrásného interiéru barokního kostela s klášterem. Dále pojedeme po břehu luzernského jezera se zastávkou v malém městečku Vitznau s krátkou procházkou u jezera. Odpoledne návštěva jednoho z nejzajímavějších měst Švýcarska, kterým je Luzern ( kapličkový most, Jezuitský kostel, Lví památník). Nezapomeneme v tomto městě na osobní volno v uličkách města a u jezera. Ubytování ve velice příjemném rodinném hotelu Löwen v Escholzmatt , který je velice pěknou a klidnou alpskou vesnicí s možností soukromých procházek. Nocleh č. 1.

3.den: Snídaně formou švédského stolu.  Čeká nás jeden z nejlepších možných výletů ve Švýcarsku, kterým je výjezd zubačkou z Lauterbrunnenu na Kleine Scheidegg a dále po přestupu další zubačkou vyjedeme severní stěnou Eigru do nejvýše položeného nádraží v Evropě Jungfraujoch (3454m). Krásné výhledy na Jungfrau, Eigr, Mönch a ledovec Aletschgletscher. V tomto místě si užijeme  fotografování , ledovcovou jeskyní a pod. Cestu zpět uskutečníme zubačkou do Grindelwaldu. Na závěr dne krátké zastavení ve vyhlášeném horském městečku Interlaken. Návrat na ubytování. Nocleh č. 2.  (Tento den do programu není zařazena mše svatá).

4.den: Mše svatá v kostele, který se nachází přímo vedle hotelu Löwen , místa našeho ubytování.  Snídaně. Následuje prohlídka hlavního města Švýcarska-Bern (přírodní rezervace živých medvědů u řeky Ary, cesta loubím města k orloji a spolkovému, vládnímu domu). Nezapomeneme na průčelí místní katedrály a také na volno s možností dokoupení potravin pro další cestování.  Zdarma exkurze na výrobu sušenek Kambly, které jsou známé v mnoha zemích světa. Zdarma budete mít možnost ochutnávat z cca 25 druhů v množství  co hrdlo ráčí. Nocleh č. 3.

5. den: Snídaně.  Tento den uskutečníme další mimořádný alpský den a to tak, že vyjedeme zubačkou z Alpnachstadu na Pilatus ( 2132m) s krásnými výhledy na Alpy, Luzern a jezero. Zde je také nová vyhlídková terasa a obchod. Pohodlnou lanovkou se dostaneme zpět k autobusu. Odpoledne přejedeme pod Andělskou horu do městečka Engelberg, které se nachází pod ledovcem Titlisu. V místním překrásném Benediktýnském klášteře prožijeme mši svatou. Nocleh č. 4.

6.den: Mše svatá v místním kostelíku. Snídaně. Navštívíme unikátní evropské vodopády na řece Rýn   (procházka kolem několika kaskád  vodopádu). Poté se projdeme po květinovém ostrově Mainau, který se nachází na jezeře Bodensse. Odjezd do Bavorska na nocleh č. 5.

7.den: Snídaně.  Navštívíme poutní město Altötting v nádherné oblasti Bavorských Alp, které je spojeno s mariánskou úctou. Panně Marii se ukloníme v Gnadenkapelle (milostná kaple zázračného obrazu), kde se nachází dřevěná soška Madony. Altötting dnešních dnů je pulzujícím poutním centrem spojeným s místy, kde papež Benedikt XVI strávil své dětství a mládí. Je zařazován mezi tak významná poutní místa Evropy jako jsou Lurdy, Fatima, Loreto, Czestochová, Mariazell. Nevynecháme upozornění na rodný dům papeže na místním náměstí. V tomto místě bude sloužena závěrečná mše svatá otcem Januszem pro poutníky.  Cesta domů Německem a Rakouskem.

8.den: Příjezd do Jablunkova bude upřesněn dle časové náročnosti  sedmého dne a možnosti řidičů.

Cena: 9 850 Kč

Cena obsahuje: autobusovou dopravu, 4x nocleh v hotelu ve Švýcarsku se snídaní, 1x v hotelu v Bavorsku se snídaní, průvodcovský a kněžský doprovod, komplexní pojištění do zahraničí.

Cena neobsahuje: Večeře ve Švýcarsku.  Čtyři večeře je možno si dokoupit za 1500 Kč (není povinné). Dá se říci, že cena je vyšší , ale kvalita večeří  je výborná. Jedná se o večeři o třech chodech přímo v rodinném hotelu, kde budeme ubytováni. Dále cena neobsahuje placené vstupné cca 170 CHF ve Švýcarsku a 20 Euro v Německu.

                                                                           

PLAKÁTEK ZDE

One thought on “Pouť do Švýcarska

  1. Čecháková Eliška napsal:

    Dobrý den,
    bylo by možné se k vám ještě přihlásit na 2 termín do Švýcarska? Jen 1 místo. Čecháková Eliška (s CK Voma – Martou Vondráčkovou jsem již byla několikrát). Děkuji za odpověď.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

MENU