Pouť do Švýcarska

 Jablunkovská farní pouť do Švýcarska  s návštěvou rodiště sv. otce Benedikta XVI v Německém Altöttingu.

Cesta mimořádnou alpskou krajinou s duchovním doprovodem kněze .

Einsideln – Luzern- Jungfraujoch – Bern – Pilátus – Rýnské vodopády – květinový ostrov Mainau – Altötting.

Zájezd průvodcovským slovem a organizačně doprovází Z. Vondráčkovi.

Termín:  22.7. -29.7.2019 OBSAZENO

Termín:  31. 7. – 7. 8. 2019   3 VOLNÁ MÍSTA 

 

Program poutního zájezdu: 

1.den: Odjezd z Jablunkova po mši svaté v cca 16.00 hod. BP Velké Meziříčí nástup průvodců. Cesta přes Německo, Rakousko do Švýcarska.

2.den: Ranní mše svatá (9.00) v největším švýcarském  mariánském poutním místě Einsideln. Po mší svaté prohlídka překrásného interiéru barokního kostela s klášterem. Dále pojedeme po břehu luzernského jezera se zastávkou v malém městečku Vitznau s krátkou procházkou u jezera. Odpoledne návštěva jednoho z nejzajímavějších měst Švýcarska, kterým je Luzern ( kapličkový most, Jezuitský kostel, Lví památník). Nezapomeneme v tomto městě na osobní volno v uličkách města a u jezera. Ubytování ve velice příjemném rodinném hotelu Löwen v Escholzmatt , který je velice pěknou a klidnou alpskou vesnicí s možností soukromých procházek. Nocleh č. 1.

3.den: Snídaně formou švédského stolu.  Čeká nás jeden z nejlepších možných výletů ve Švýcarsku, kterým je výjezd zubačkou z Lauterbrunnenu na Kleine Scheidegg a dále po přestupu další zubačkou vyjedeme severní stěnou Eigru do nejvýše položeného nádraží v Evropě Jungfraujoch (3454m). Krásné výhledy na Jungfrau, Eigr, Mönch a ledovec Aletschgletscher. V tomto místě si užijeme  fotografování , ledovcovou jeskyní a pod. Cestu zpět uskutečníme zubačkou do Grindelwaldu. Na závěr dne krátké zastavení ve vyhlášeném horském městečku Interlaken. Návrat na ubytování. Nocleh č. 2.  (Tento den do programu není zařazena mše svatá).

4.den: Mše svatá v kostele, který se nachází přímo vedle hotelu Löwen , místa našeho ubytování.  Snídaně. Následuje prohlídka hlavního města Švýcarska-Bern (přírodní rezervace živých medvědů u řeky Ary, cesta loubím města k orloji a spolkovému, vládnímu domu). Nezapomeneme na průčelí místní katedrály a také na volno s možností dokoupení potravin pro další cestování.  Zdarma exkurze na výrobu sušenek Kambly, které jsou známé v mnoha zemích světa. Zdarma budete mít možnost ochutnávat z cca 25 druhů v množství  co hrdlo ráčí. Nocleh č. 3.

5. den: Snídaně.  Tento den uskutečníme další mimořádný alpský den a to tak, že vyjedeme zubačkou z Alpnachstadu na Pilatus ( 2132m) s krásnými výhledy na Alpy, Luzern a jezero. Zde je také nová vyhlídková terasa a obchod. Pohodlnou lanovkou se dostaneme zpět k autobusu. Odpoledne přejedeme pod Andělskou horu do městečka Engelberg, které se nachází pod ledovcem Titlisu. V místním překrásném Benediktýnském klášteře prožijeme mši svatou. Nocleh č. 4.

6.den: Mše svatá v místním kostelíku. Snídaně. Navštívíme unikátní evropské vodopády na řece Rýn   (procházka kolem několika kaskád  vodopádu). Poté se projdeme po květinovém ostrově Mainau, který se nachází na jezeře Bodensse. Odjezd do Bavorska na nocleh č. 5.

7.den: Snídaně.  Navštívíme poutní město Altötting v nádherné oblasti Bavorských Alp, které je spojeno s mariánskou úctou. Panně Marii se ukloníme v Gnadenkapelle (milostná kaple zázračného obrazu), kde se nachází dřevěná soška Madony. Altötting dnešních dnů je pulzujícím poutním centrem spojeným s místy, kde papež Benedikt XVI strávil své dětství a mládí. Je zařazován mezi tak významná poutní místa Evropy jako jsou Lurdy, Fatima, Loreto, Czestochová, Mariazell. Nevynecháme upozornění na rodný dům papeže na místním náměstí. V tomto místě bude sloužena závěrečná mše svatá otcem Januszem pro poutníky.  Cesta domů Německem a Rakouskem.

8.den: Příjezd do Jablunkova bude upřesněn dle časové náročnosti  sedmého dne a možnosti řidičů.

Cena: 9 850 Kč

Cena obsahuje: autobusovou dopravu, 4x nocleh v hotelu ve Švýcarsku se snídaní, 1x v hotelu v Bavorsku se snídaní, průvodcovský a kněžský doprovod, komplexní pojištění do zahraničí.

Cena neobsahuje: Večeře ve Švýcarsku.  Čtyři večeře je možno si dokoupit za 1500 Kč (není povinné). Dá se říci, že cena je vyšší , ale kvalita večeří  je výborná. Jedná se o večeři o třech chodech přímo v rodinném hotelu, kde budeme ubytováni. Dále cena neobsahuje placené vstupné cca 170 CHF ve Švýcarsku a 20 Euro v Německu.

                                                                           

PLAKÁTEK ZDE

One thought on “Pouť do Švýcarska

  1. Čecháková Eliška napsal:

    Dobrý den,
    bylo by možné se k vám ještě přihlásit na 2 termín do Švýcarska? Jen 1 místo. Čecháková Eliška (s CK Voma – Martou Vondráčkovou jsem již byla několikrát). Děkuji za odpověď.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

MENU

Farnost Jablunkov is Stephen Fry proof thanks to caching by WP Super Cache