Slovinsko- Chorvatsko – Bosna a Hercegovina

JABLUNKOVSKÁ FARNÍ POUŤ

Slovinsko, Chorvatsko, Bosna a Hercegovina

Poutně-poznavací zájezd doprovází kněz P. Janusz Kiwak a mejitelé CK VOMA Marta a Zdeněk Vondráčkovi.

25. 8. – 3. 9. 2018

Program:

1.den: Odjezd z Jablunkova v pozdních odpoledních hodinách po mši svaté. Tranzit Rakouskem.

2.den: Návštěva Slovinska. Prohlídka skokanských můstků v Planici. Mše svatá v kostele SV. Martina na břehu Bledského jezera. Procházka kolem Bledského jezera na kterém se nachází ostrov s poutním kostelem P. Marie. Odpoledne navštívíme Postojnskou jámu ve které se necháme vláčkem dovést do krápníkové jeskyně jejiž rozsáhlý prostor a krása nemá srovnání v našich končinách (vstupné cca 26 EURO). Dojezd k chorvatskému pobřeží na ubytování do hotelu Uvala Scott, který nabízí výbornou polopenzi formou švédských stolů. Večeře a nocleh.

3.den: Snídaně. Návštěva Chorvatska. Mše svatá v krásném mariánském místě Trsat v blízkosti města Rijeka. Poté výlet na ostrov Krk a to především do známého rekreačního střediska Baška, kde bude vytvořen dostatečný prostor pro koupání. Návrat do stejného hotelu s večeří. Nocleh.

4.den: Snídaně. Dopolední přejezd do Bosny a Hercegoviny s předpokládaným příjezdem do Madjugorje v odpoledních hodinách. Ubytování a poté výstup na Podbrdo. Večerní poutní program – modlitba růžence a mše svatá. Celý pobyt po duchovní stránce i služby jsou domluvené s paní Olgou Merkovič, která působí v tomto místě. Večeře a nocleh.

5.den: Snídaně. Celodenní program v Medjugorje bude obsahovat křížovou cestu, osobní volno, modlitbu růžence a mši svatou. Nocleh s večeří na stejném místě.

6.den: Po snídani odjezd z Medjugorje a návrat do Chorvatska na Makarskou riviéru. Mše svatá v poutním místě Veprič – zdejší přírodní jeskyně připomíná scenérii v Lurdech i díky soše Panny

Marie Lurdské. Krásné koupání na oblázkové pláži Makarské riviéry. Odjezd na ubytování do hotelu Orion v oblasti Vodice. Večeře a nocleh.

7.den: Snídaně. Celodenní lodní výlet do Národního parku Kornati kolem několika ze 147 ostrovů. Ostrovy tvoří bílé skály obklopené průzračným mořem. V ceně lodního lístku ( cca 300 Kuna) bývá také oběd a nápoj. Mše svatá v kostele v Biogradu na Moru ( výměna pořadí dle odplutí lodě je možná). Večeře a nocleh na stejném místě. 

8.den: Snídaně. Návštěva Národního parku Krka ( vstupné cca 130 Kuna), kde řeka Krka vytváří vodopády a řadu jezer známých z filmu o Vinnetouovi. V této oblasti je možno se i koupat. Odpoledne návštěva Šibeniku – mše svatá v katedrále sv. Jakuba. Procházka městem s křivolakými uličkami. Výměna pořadí zastávek je možná. Večeře a nocleh na stejném místě.

9.den: Snídaně. Rekreace u moře před návratem domů. Tranzit Rakouskem do ČR.

10.den: Návrat do Jablunkova v odpoledních hodinách , kde pude pouť zakončena mší svatou.

Cena: 9 990 Kč

Cena obsahuje: autobusovou dopravu, 7x ubytování , 7x polopenzi, průvodcovský a kněžský doprovod, komplexní pojištění.

Doporučené kapesné na vstupy: Slovinsko 30 EURO, 500 Kuna do Chorvatska. Ostatní výměna záleží na každém jedinci. Upozorňujeme, že v Medjugorje i když je jiná měna bez problémů se platí Eurem.

PŘÍHLÁŠKY V ZÁKRISTIÍ FARNÍHO KOSTELA V JABLUNKOVĚ NEBO VE FARNÍ KANCELÁŘI.

Požehnanou pouť Vám přeje farnost Jablunkov a CK VOMA s.r.o., Havlíčkovo nábřeží 1, 67401 Třebíč

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

MENU